10 najlepszych farm renderujących w chmurze w 2026

Written by
Kacper Staniul
| Last updated on
September 3, 2026

Spędziłeś godziny na dopracowywaniu materiałów w V-Ray lub Corona i udoskonalaniu oświetlenia w swojej scenie architektonicznej, a teraz Twoja stacja robocza potrzebuje kolejnych 14 godzin, aby wygenerować pojedynczy render 4K. Pomnóż to przez pełny zakres projektu obejmujący wizualizacje wnętrz i zewnętrz, animacje typu walkthrough czy poprawki dla klienta, a lokalny rendering stanie się największym wąskim gardłem w Twoim procesie pracy.

To właśnie problem, który rozwiązują farmy renderujące w chmurze. Dzięki rozproszeniu sceny na setki procesorów CPU lub GPU, farmy renderujące potrafią skrócić dni pracy do zaledwie kilku minut, pozwalając Ci szybciej wprowadzać zmiany i przyjmować więcej zleceń bez konieczności modernizacji sprzętu.

Pytanie brzmi: która farma renderująca oferuje najlepszą równowagę między szybkością, wsparciem dla silników renderujących a ceną w przypadku wizualizacji architektonicznych ?

W tym przewodniku porównujemy najlepsze farmy renderujące dostępne obecnie na rynku, analizując ich cenniki, obsługiwane silniki oraz funkcje, które mają największe znaczenie dla artystów archwiz, abyś mógł wybrać rozwiązanie dopasowane do swojego stylu pracy i budżetu.

Najlepsze farmy renderujące w 2026 roku

Zastrzeżenie: Wszystkie przykłady kosztów w tym przewodniku opierają się na tym samym punkcie odniesienia: GTX 1080 Ti (wynik 184,76 w OctaneBench), renderowanie 1000 klatek przy czasie około 1 minuty na klatkę. Rzeczywisty koszt i czas renderowania mogą się różnić w zależności od złożoności sceny, ustawień renderera, dostępności węzłów oraz obciążenia farmy. Punkt odniesienia jest niezbędny do ujednolicenia porównań między platformami i zrozumienia relatywnych kosztów, szybkości, wartości oraz wydajności farm renderujących.

Fox Render Farm

Najlepsza dla: szybkości na poziomie korporacyjnym, ogromnej mocy obliczeniowej GPU i globalnych centrów danych.

__wf_reserved_inherit

Założona w 2011 roku, Fox Render Farm to jedna z najwyżej ocenianych obecnie farm renderujących, obsługująca klientów z ponad 100 krajów, którzy renderują ponad 60 000 000 klatek miesięcznie, oferując konkurencyjne ceny przy dużej skali działań.

Jeśli dbasz o środowisko, Fox Render Farm oferuje „czysty rendering” dzięki wykorzystaniu ekologicznych centrów danych. 

Cennik

  • Rendering CPU: od 0,051 USD za godzinę
  • Rendering GPU: od 1,80 USD za godzinę

Po rejestracji otrzymasz środki o wartości 25 USD na przetestowanie platformy.

Domyślnym poziomem członkostwa jest poziom Zwykły, a po osiągnięciu określonej sumy doładowań następuje automatyczne przejście na wyższy poziom.

Poziom Zgromadzone doładowanie Stawka renderowania CPU za godzinę Stawka renderowania GPU za godzinę
Ordinary 0 0,051 USD 1,80 USD
Silver 500 USD 0,0459 USD 1,44 USD
Gold 2000 USD 0,0408 USD 1,26 USD
Platinum 5000 USD 0,0357 USD 1,08 USD
Diamond 10 000 USD 0,0306 USD 0,90 USD

Przykładowy koszt (dla 1000 klatek)

Poziom Koszt renderowania CPU Koszt renderowania GPU Czas renderowania
Ordinary 34 USD 15 USD 256 minut
Silver 31 USD 18 USD
Gold 27 USD 21 USD
Platinum 24 USD 24 USD
Diamond 20 USD 30 USD

Ważne: Liczba węzłów jest przydzielana automatycznie w zależności od obciążenia serwerów. Według informacji od działu obsługi klienta, do projektu przypisywanych jest od 10 do 500 węzłów, w zależności od aktywności farmy. Liczba przydzielonych węzłów nie wpływa na koszty renderowania, ale ma wpływ na czas jego trwania. 

Najważniejsze funkcje

  • Silniki renderujące: V-Ray, Redshift, Corona, Nuke, Katana, Octane, RenderMan, anima, Forest Pack, RailClone, X-Particles, Miarmy
  • Obsługiwane oprogramowanie: 3ds Max, Maya, Cinema 4D, Blender, Unreal Engine, Arnold
  • Metody renderowania: CPU i GPU
  • Prywatność: Gotowość do podpisania NDA
  • Obsługa klienta: E-mail, WhatsApp, czat na żywo, Telegram
  • Metody przesyłania plików: Klient desktopowy, interfejs webowy, wtyczki

MyArchitectAI

Najlepsze dla: architektów potrzebujących natychmiastowych, realistycznych wizualizacji bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu

__wf_reserved_inherit

MyArchitectAI to najbardziej przystępna cenowo opcja na tej liście, choć nie jest to tradycyjna farma renderująca. Zamiast rozdzielać zadania renderowania na węzły CPU lub GPU, wykorzystuje autorski silnik renderujący oparty na sztucznej inteligencji, aby w kilka sekund generować wysokiej jakości wizualizacje architektoniczne. Nie wymaga ręcznej konfiguracji.

Uruchomiony w 2023 roku, MyArchitectAI został stworzony, aby uczynić realistyczne renderowanie architektoniczne 3D dostępnym dla architektów i projektantów, którzy nie dysponują drogim sprzętem ani specjalistyczną wiedzą techniczną z zakresu renderowania.

Tradycyjne farmy renderujące sprawdzają się w animacjach, złożonych efektach wizualnych (VFX) oraz symulacjach oświetlenia opartych na fizyce. MyArchitectAI jest zoptymalizowany specjalnie pod kątem statycznych wizualizacji architektonicznych i koncepcyjnych, co czyni go szybszą, tańszą oraz bardziej przewidywalną alternatywą dla chmurowych farm renderujących w wielu procesach projektowych.

Działa bezpośrednio w przeglądarce, zapewniając szybkie efekty wizualne, lub może zostać zintegrowany z istniejącymi procesami pracy za pomocą swojego API renderowania, dzięki czemu jest odpowiednie zarówno dla indywidualnych projektantów, jak i zespołów renderujących na dużą skalę.

Cennik

Pierwsze 10 renderów jest darmowych. Następnie subskrypcja bez limitu renderów kosztuje 79 PLN miesięcznie lub 790 PLN rocznie.

Najważniejsze funkcje

  • Renderowanie AI: Automatycznie stosuje optymalizacje, aby wygenerować fotorealistyczne rendery w niecałe 10 sekund
  • Transfer stylu: Nakłada styl wizualny obrazu referencyjnego na Twój model architektoniczny
  • Edytor renderów: Narzędzia oparte na AI, takie jak edycja za pomocą promptu, dodawanie obiektów, zmiana tekstur, usuwanie obiektów i poprawianie wybranych obszarów
  • Wzmacniacz renderów: Poprawa jakości gotowych renderów jednym kliknięciem
  • Animacje: Oparte na gotowych ustawieniach animacje architektoniczne w 90-120 sekund.
  • Prywatność: Dane klientów są chronione szyfrowaniem klasy bankowej
  • Obsługa klienta: Czat na żywo i e-mail

Super Renders Farm

Najlepsze dla: Studiów wizualizacji architektonicznych oraz zespołów motion design korzystających z Cinema 4D, Blendera, V-Ray i Corona, które oczekują przejrzystych cen oraz nowoczesnej floty procesorów graficznych NVIDIA RTX 5090

__wf_reserved_inherit

Założona w 2010 roku, Super Renders Farm to amerykańska komercyjna farma renderująca z 16-letnim doświadczeniem w renderowaniu 3D w chmurze. Firma obsługuje studia wizualizacji architektonicznych, zespoły motion design oraz freelancerów VFX pracujących w Cinema 4D, Blenderze, 3ds Max, Maya i Houdini na w pełni zarządzanej platformie chmurowej.

Farma dysponuje flotą ponad 20 000 rdzeni CPU oraz dedykowaną pulą kart graficznych NVIDIA RTX 5090 (każda z 32 GB VRAM), z przejrzystą informacją o modelu sprzętu przy rozliczeniach – co pozwala łatwo przewidzieć koszt renderowania klatki w Redshift, Octane lub V-Ray GPU. Jako oficjalny partner renderujący Maxon dla Cinema 4D i Redshift oraz partner Chaos dla V-Ray i Corona, Super Renders Farm integruje się bezpośrednio z potokami produkcyjnymi najczęściej stosowanymi w wizualizacji architektonicznej i motion designie.

Cennik

  • Renderowanie CPU: 0,004 USD za GHz-godzinę
  • Renderowanie GPU: 5,20 USD za GPU-godzinę (poziom RTX 5090)
  • Pakiety wolumenowe: 95 USD (100 kredytów), 850 USD (1000 kredytów), 4000 USD (5000 kredytów)

System kredytowy działa na podobnej zasadzie co w Ranch Render, oferując duże zniżki przy zakupach hurtowych. Za 95 USD otrzymujesz 100 kredytów. Za 850 USD otrzymujesz 1000 kredytów. A za 7000 USD otrzymujesz 10 000 kredytów.

Najważniejsze funkcje

  • Renderery: V-Ray, Corona, Arnold, Redshift, Octane, Cycles
  • Obsługiwane oprogramowanie 3D: 3ds Max, Maya, Cinema 4D, Blender, Houdini, After Effects, NukeX
  • Metoda renderowania: CPU i GPU
  • Sprzęt: ponad 20 000 rdzeni CPU; flota kart graficznych NVIDIA RTX 5090 (32 GB VRAM)
  • Partnerstwa: partner renderujący Maxon (Cinema 4D + Redshift); partner renderujący Chaos (V-Ray + Corona)
  • Usługa zarządzana: W pełni zarządzana – bez zdalnego pulpitu, bez instalacji, licencjonowanie obsługiwane na poziomie platformy
  • Prywatność: gotowość do podpisania umowy NDA
  • Obsługa klienta: 24/7 przez e-mail, telefon i czat na żywo

RenderStreet

Najlepsze dla: projektantów i małych studiów korzystających z Blendera i Modo, którzy szukają prostego cennika oraz nieograniczonych opcji renderowania w chmurze.

__wf_reserved_inherit

Założony w 2012 roku, RenderStreet to farma renderująca w chmurze stworzona głównie z myślą o niezależnych profesjonalistach, artystach i studiach, które oczekują prostego i bezproblemowego procesu renderowania dla Blendera i Modo. W przeciwieństwie do modeli cenowych opartych na intensywnym zużyciu, RenderStreet wyróżnia się stałymi planami miesięcznymi oraz tradycyjnymi opcjami płatności za godzinę, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla użytkowników o stałym obciążeniu renderowaniem.

RenderStreet działa 24/7 i oferuje renderowanie zarówno na CPU, jak i GPU za pośrednictwem platformy internetowej, eliminując potrzebę skomplikowanej konfiguracji czy integracji potoku pracy.

Cennik

RenderStreet oferuje dwa modele płatności, w zależności od preferencji:

  • Plany miesięczne: zaczynają się od 59,97 USD miesięcznie za nielimitowane renderowanie w chmurze.
  • Płatność za godzinę:
    • Rendering CPU: od 3,00 USD za godzinę pracy serwera.
    • Rendering GPU: od 4,49 USD za godzinę pracy serwera.

Bezpłatna wersja próbna: Jednodniowy dostęp próbny za 1 USD, aby przetestować wydajność i przepływ pracy.

Przykładowy koszt (dla 1000 klatek)

  • Rendering CPU: 5,83 USD, 1000 klatek, wyrenderowane w mniej niż minutę
  • Rendering GPU: 52,07 USD, 1000 klatek, wyrenderowane w 4 minuty.

Alternatywnie, użytkownicy z regularnym zapotrzebowaniem na rendering mogą uznać plan nielimitowany za 59,97 USD miesięcznie za bardziej opłacalny niż rozliczenie godzinowe.

Najważniejsze funkcje

  • Silniki renderujące: Cycles, Internal, LuxCore, Eevee
  • Obsługiwane oprogramowanie: Tylko Blender i Modo
  • Metody renderowania: CPU i GPU
  • Prywatność: Gotowość do pracy z NDA
  • Obsługa klienta: E-mail

SheepIt Render Farm

Najlepsza dla: hobbystów, studentów i użytkowników Blendera, którzy szukają całkowicie darmowej farmy renderującej i nie wymagają gwarancji prywatności ani ścisłych terminów

__wf_reserved_inherit

SheepIt Render Farm to społecznościowa, działająca w modelu peer-to-peer farma renderująca dla Blendera, uruchomiona w 2007 roku. Zamiast polegać na scentralizowanych serwerach, SheepIt rozdziela zadania renderowania pomiędzy tysiące maszyn udostępnionych przez użytkowników z całego świata.

W chwili pisania tego tekstu, SheepIt wyrenderowało ponad 499 milionów klatek, przetwarzając około 10 000 klatek na godzinę, co czyni ją jedną z największych dostępnych sieci renderujących opartych na wolontariacie. Można śmiało powiedzieć, że to jedna z najlepszych farm renderujących dla początkujących i hobbystów korzystających z Blendera. 

Ponieważ SheepIt nie jest usługą komercyjną, najlepiej sprawdza się w projektach osobistych, nauce, testowych animacjach oraz pracach niepoufnych, gdzie elastyczne terminy realizacji są akceptowalne.

SheepIt działa w oparciu o system punktowy, aby zapewnić sprawiedliwość platformy:

  1. Zarejestruj się i pobierz klienta SheepIt.
  2. Uruchom klienta, aby renderować projekty innych użytkowników i zdobywać punkty.
  3. Prześlij własny projekt do kolejki SheepIt. 
  4. Priorytet Twojego projektu w kolejce zależy od zgromadzonych punktów.

Każda klatka projektu jest rozdzielana pomiędzy aktywne węzły społeczności (użytkowników). Większa liczba punktów zwiększa priorytet w kolejce, ale nie gwarantuje szybkości ani czasu ukończenia. Jeśli nie chcesz udostępniać swoich zasobów, aby zdobywać punkty, zawsze możesz wesprzeć projekt darowizną.

Cennik

Całkowicie za darmo. 

Najważniejsze funkcje

  • Silniki renderujące: Cycles, Eevee, Workbench
  • Obsługiwane oprogramowanie: Tylko Blender
  • Metoda renderowania: CPU i GPU
  • Prywatność: Projekty nie są prywatne i nie zaleca się ich wykorzystywania do prac poufnych
  • Obsługa klienta: Brak dedykowanego wsparcia, dostępna jest jednak aktywna społeczność na forum i Discordzie

Ograniczenia

  • Brak umów NDA i prywatności plików
  • Brak gwarancji szybkości renderowania
  • Obsługa wyłącznie programu Blender
  • Czas oczekiwania w kolejce może się znacznie różnić

Ranch Computing Render Farm

Najlepsze dla: profesjonalne studia i freelancerzy, którzy potrzebują elastycznego renderowania w modelu płatności za użycie, szerokiej kompatybilności z oprogramowaniem oraz niezawodnej wydajności klasy produkcyjnej

__wf_reserved_inherit

Założona w 2006 roku we Francji, Ranch Computing to jedna z najdłużej działających komercyjnych render farm w branży. Jest powszechnie wykorzystywana przez studia VFX, domy produkcyjne oraz niezależnych artystów, którzy potrzebują skalowalnego renderowania w chmurze bez długoterminowych zobowiązań. Ranch Computing wspiera szeroką gamę oprogramowania 3D i silników renderujących, dzięki czemu sprawdza się w zróżnicowanych potokach produkcyjnych i złożonych procesach pracy. 

W przeciwieństwie do farm społecznościowych, takich jak SheepIt, Ranch Computing działa w pełni na dedykowanej, zarządzanej infrastrukturze, oferując przewidywalną wydajność, bezpieczną obsługę plików oraz profesjonalne wsparcie techniczne.

Cennik

Ranch Computing stosuje model płatności za renderowanie oparty na kredytach, bez konieczności wykupowania subskrypcji:

  • 250 €: 260 kredytów renderowania
  • 500 €:  525 kredytów renderowania
  • 1000 €: 1100 kredytów renderowania
  • 2500 €: 3000 kredytów renderowania
  • 5000 €: 6500 kredytów renderowania
  • 10 000 €: 15 000 kredytów renderowania
  • 20 000 €: 34 000 kredytów renderowania

Nowi użytkownicy otrzymują darmowe kredyty o wartości 30 €, co pozwala na wykonanie testowych renderów i realistyczne oszacowanie kosztów przed podjęciem decyzji.

Przykładowe koszty (dla 1000 klatek)

Renderowanie CPU:

Priorytet Czas renderowania Koszt
Niski 2 minuty 4 EUR
Średni 1 minuta 5 EUR
Wysoki 41 sekund 6 EUR

Renderowanie GPU:

Priorytet Czas renderowania Koszt
Niski 8 min 7 s 18 EUR
Średni 4 min 13 s 25 EUR
Wysoki 2 min 55 s 32 EUR

Najważniejsze funkcje

  • Silniki renderujące: Octane Render, Arnold, V-Ray, Redshift, Cycles, Eevee, Corona, FStorm Render, Mantra, Karma oraz RenderMan
  • Obsługiwane oprogramowanie 3D: 3ds Max, Cinema 4D, Blender, Maya, Houdini, Maxwell, Indigo
  • Metoda renderowania: CPU i GPU
  • Prywatność: Trusted Partner Network, gotowość do podpisania NDA, automatyczne usuwanie projektów
  • Obsługa klienta: Dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–19:00 (UTC+1) telefonicznie lub mailowo

Rebus Farm

Najlepsze dla: zespołów potrzebujących ścisłej integracji przepływu pracy dzięki Farminizer, zarządzania projektami w zespole oraz niezawodnego wsparcia technicznego

__wf_reserved_inherit

Uruchomiona w 2009 roku, Rebus Farm to uznana komercyjna farma renderująca, znana ze swojego autorskiego oprogramowania Farminizer. Firma kładzie nacisk na zrównoważony rendering, działając w oparciu o inicjatywy związane z zieloną energią, energooszczędny sprzęt oraz inteligentne zarządzanie obciążeniem w celu zmniejszenia wpływu na środowisko.

Rebus Farm upraszcza przygotowanie plików, przesyłanie zadań, współpracę zespołową oraz zarządzanie renderowaniem. Jest to również popularny wybór wśród studiów poszukujących niezawodnych farm renderujących V-Ray z silną integracją z potokiem produkcyjnym.

Cennik

Rebus Farm stosuje przejrzysty model cenowy oparty na walucie Render Points (RP), gdzie 1 RenderPoint kosztuje 1,18 USD. Oferuje również automatyczne rabaty ilościowe przy zakupie punktów. Im więcej Render Points kupisz, tym wyższy rabat otrzymasz – nawet do 60%.

Rabaty ilościowe zaczynają się od 500 RP (5% zniżki) i sięgają 60% przy zakupie 50 000 RP.

Przykładowy koszt (dla 1000 klatek)

  • Rendering CPU: 6,31 USD lub około 5,38 Render Points za wyrenderowanie 1000 klatek w 1 minutę.
  • Rendering GPU: 37,79 USD lub około 33,07 Render Points za wyrenderowanie 1000 klatek w 1 minutę.

Najważniejsze funkcje

  • Silniki renderujące: V-Ray, Corona, Redshift, OctaneRender, Mental Ray, Maxwell Render
  • Obsługiwane oprogramowanie 3D: 3ds Max, Cinema 4D, Maya, Blender, Modo, Softimage, SketchUp, LightWave 3D, Rhino 3D, Arnold, Revit
  • Metoda renderowania: CPU i GPU
  • Prywatność: Zgodność z NDA
  • Obsługa klienta: E-mail, telefon i czat na żywo

TurboRender

Najlepszy dla: freelancerów szukających prostego renderowania przez przeglądarkę.

__wf_reserved_inherit

TurboRender został założony w 2013 roku. Firma oferuje prosty proces rejestracji i obsługi, intuicyjny interfejs oraz wsparcie dla popularnego oprogramowania do renderowania. Jest to narzędzie działające wyłącznie w przeglądarce, które można uruchomić na systemach Mac, Linux lub Windows.

TurboRender obsługuje popularne narzędzia wykorzystywane w architekturze, motion designie i VFX, oferując interfejs zaprojektowany z myślą o łatwości obsługi, a nie o zaawansowanej konfiguracji potoków pracy. To atrakcyjna opcja dla freelancerów i małych studiów, które szukają bezproblemowego sposobu na odciążenie procesów renderowania.

Cennik

  • Rendering CPU: od 0,87 USD za godzinę
  • Rendering GPU: od 4,37 USD za godzinę

Bezpłatna wersja próbna: 4 godziny renderowania za darmo.

Przykładowy koszt (dla 1000 klatek)

Czas renderowania: 3 godziny 54 minuty

Całkowity koszt: 4,8 USD

Obecnie TurboRender nie ma kalkulatora kosztów GPU. Użytkownicy muszą również skontaktować się z działem wsparcia, aby przełączyć się z renderowania CPU na GPU.

Najważniejsze funkcje

  • Renderery: V-Ray, Arnold, Mental Ray, Mantra, Cycles
  • Obsługiwane oprogramowanie 3D: Maya, After Effects, Cinema 4D, Blender, 3ds Max, Houdini
  • Metoda renderowania: CPU i GPU
  • Prywatność: Gotowość do podpisania NDA
  • Obsługa klienta: Czat na żywo, e-mail i kanał na Telegramie

GarageFarm

Najlepsze dla: projektantów poszukujących elastycznych opcji cenowych i sprawnego wsparcia przy pilnych terminach.

__wf_reserved_inherit

GarageFarm została założona w 2009 roku w Wielkiej Brytanii przez zespół profesjonalistów z branży projektowej, niezadowolonych z ówczesnych rozwiązań render farm. Ich celem było stworzenie farmy renderującej przyjaznej artystom, przejrzystej pod względem cen i niezawodnej w obliczu napiętych terminów. Dziś GarageFarm obsługuje freelancerów, małe studia oraz większe zespoły produkcyjne, stawiając na elastyczność i bezpieczeństwo.

Cennik

Ceny w GarageFarm różnią się w zależności od metody renderowania i poziomu priorytetu.

Renderowanie GPU (za OBh):

  • Niski priorytet: $0,004 / OBh
  • Średni priorytet: $0,006 / OBh
  • Wysoki priorytet: $0,012 / OBh

Renderowanie CPU (za GHz-godzinę):

  • Niski priorytet: $0,024 / GHz-godzinę
  • Średni priorytet: $0,036 / GHz-godzina
  • Wysoki priorytet: $0,072 / GHz-godzina

Przykładowy koszt (dla 1000 klatek)

Renderowanie CPU:

Priorytet Czas renderowania Koszt Liczba węzłów
Wysoki priorytet 1 minuta 12 USD 300 węzłów
Średni priorytet 1 minuta 6 USD 150 węzłów
Niski priorytet 1 minuta 4 USD 100 węzłów

Renderowanie GPU:

Priorytet Czas renderowania Koszt Liczba węzłów
Wysoki priorytet 3 minuty 36 USD 60 węzłów
Średni priorytet 6 minut 18 USD 30 węzłów
Niski priorytet 12 minut 12 USD 15 węzłów

Najważniejsze funkcje

  • Silniki renderujące: V-Ray, Corona, Mental Ray, Redshift, ART Renderer, Scanline, Internal, Eevee
    Dostępne na życzenie: FStorm, ProRender, Arnold
  • Obsługiwane oprogramowanie 3D: 3ds Max, Maya, Cinema 4D, Blender, Rhinoceros 3D, SketchUp, Planetside Terragen
  • Metoda renderowania: CPU i GPU
  • Prywatność: Zgodność z NDA
  • Obsługa klienta: Czat na żywo i e-mail

Render Network

Najlepsze dla: projektantów, którzy oczekują zdecentralizowanego renderowania wyłącznie przy użyciu GPU, z przewidywalnym cennikiem opartym na wydajności wyrażonej w godzinach OctaneBench.

__wf_reserved_inherit

Render Network to farma renderująca GPU, która zasadniczo różni się od tradycyjnych, scentralizowanych rozwiązań. Działa jako zdecentralizowana sieć renderowania typu peer-to-peer, w której właściciele GPU udostępniają moc obliczeniową i zarabiają tokeny RNDR, a użytkownicy płacą za renderowanie przy użyciu tych samych tokenów. Wykorzystuje oprogramowanie firmy OTOY Inc. (twórcy OctaneRender) do obsługi rynku dostawców i odbiorców mocy obliczeniowej GPU. 

Cennik

Jeśli szukasz farmy renderującej dla Redshift, Cycles lub Octane, Render Network stosuje model cenowy oparty na wydajności, mierzony w godzinach OctaneBench (OBh), co pozwala użytkownikom płacić za rzeczywistą moc obliczeniową GPU zamiast za sztywne stawki godzinowe.

Poziom Koszt za kredyt OBh za kredyt
Trusted (wkrótce) 2 EUR 200 OBh
Priority 0,50 EUR 100 OBh
Economy 0,25 EUR 50 OBh

200 OBh = 1 RTX 2080 pracująca przez 1 godzinę

Przykładowy koszt (dla 1000 klatek)

  • Poziom priorytetowy: 7,7 kredytów RNDR (15,40 EUR)
  • Poziom ekonomiczny: 3,85 kredytów RNDR (7,70 EUR)

Rzeczywisty koszt może się różnić w zależności od dostępności sieci i harmonogramu zadań.

Najważniejsze funkcje

  • Silniki renderujące: Octane, Redshift, Cycles
  • Obsługiwane oprogramowanie 3D: Cinema 4D, Blender, Houdini, Unreal Engine, Revit, Daz3D, Maya, Inventor, Carrara 8, 3ds Max
  • Metoda renderowania: Tylko GPU
  • Prywatność: Brak obsługi NDA, ale wszystkie pliki są szyfrowane. Operatorzy węzłów nie mają dostępu do plików, wyrenderowane dane wyjściowe pozostają zaszyfrowane, a tylko twórcy zadań mogą odszyfrować wyniki.
  • Obsługa klienta: E-mail

Wybór najlepszej renderfarmy dla Twoich potrzeb

Jeśli prowadzisz duże studio z napiętymi terminami, renderfarmy takie jak Fox Render Farm, Rebus Farm czy Ranch Render zapewnią Ci niezawodną moc, szybkość i wsparcie.

Freelancerzy i małe zespoły mogą znaleźć większą wartość w elastycznych, niedrogich opcjach, takich jak Super Render Farm, GarageFarm i TurboRender.

Jeśli szukasz najprostszego przepływu pracy, zwłaszcza w przypadku wizualizacji architektonicznych, narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, takie jak MyArchitectAI, drastycznie skracają czas renderowania i koszty sprzętu, zapewniając jednocześnie fotorealistyczne rezultaty. Oferują one również znacznie niższe koszty w porównaniu z tradycyjnymi renderfarmami.

Odpowiedni partner w renderowaniu zaoszczędzi Ci wiele godzin, zredukuje stres i pozwoli skupić się na kreatywności zamiast na czekaniu na zakończenie renderowania klatek.